Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Školní TV zpříjemňuje čas čekání rodičů a babiček na své děti

Kolega na ZUŠ dostal dobrý nápad, zakoupit a (pevně…) namontovat do (hlídaného) vestibulu školní TV – LCD, propojené s DVD přehrávačem, který je bezpečně umístěn u školníka.  

   220620111089  Rodiče a babičky čekající na své ratolesti při posezení vestibulu, mohou trávit čas poslechem a sledováním různých nahraných videí ze školních akcí ZUŠ, přehlídek, recitálů, místního dechového orchestru, učitelských koncertů a koncertů žáků atd.
220620111087
Funguje nám tato školní TV již asi druhý rok. Přes počáteční obavy, se velmi rychle ujala a dnes si již nikdo nedokáže představit, že bychom ji na ZUŠ neměli…. Stížnosti jsme žádné nezaznamenali, naopak spíš kladné ohlasy.
 
Jaké máte u vás zkušenosti s různou audio-video technikou? Možná máte u vás na škole i nahrávací studio, aby si šikovní žáci mohli pořídit své „CD“…? Jak se Vám (ne)daří vzájemná spolupráce na škole?

Pokud má někdo dobře pročtené normy (co je a co není možné ve školní TV pouštět),  podělte se pokud s tím máte zkušenosti.


    hodnotili 2 uživatelé

3 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Nevím, jak na ZUŠ, ale na ZŠ máme pro tyto případy zákonné normy - na nahrávání a zveřejňování nahrávek jsou dost přísná pravidla...

 2. avatar

  Určitě je potřeba se zajímat o platné předpisy...
  (na poradě jsme to kdysi probírali...)

  Můžete být konkrétnější - kde např.může i běžný učitel nahlédnout do souvisejících norem ?
  Pokud pořizujeme jako škola (její zaměstnanci) nahrávky videokamerou nebo v nahrávacím studiu s žáky,
  měl jsem dojem že jediné co by mohlo bránit nějakému veřejnému prezentování, je případný nesouhlas rodičů (to samé platí pro nahrávky žáků které dávám na Youtube..., kde zohledňuju aby nehrály dnes žijící autory... a dávám i volbu zákazu přidávání komentářů - aby někdo nemohl napadat jejich výkon, to mohou vyjádřit jen palcem nahoru-dolu) .
   
  Vím že jsme tohle už nějak na škole řešili, že nemůžeme pouštět do školní TV cokoli,(např.ani original filmy koupené na DVD...(!)

  Jistě by i druhé zajímalo co přesně je bez rizik možné tam pouštět - pro ty co školní TV mají, nebo o ní teprve uvažují! Pokud má někdo dobře pročtené ty normy, podělte se s vašimi zkušenostmi na vaší škole, co pouštíte na školní TV...

 3. avatar

  Máte pravdu, že zásadním požadavkem je souhlas rodičů. Měla jsem potřebu na to jen upozornit pod Vaším článekm, aby nebyl špatně pochopen.
  O povolení/nepovolení publikace fotografií žáků jsme diskutovali >>zde<<. Tuším, že se to bude týkat i videa.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.